5 Mayıs 2016 Perşembe

ABC İstanbul Bülten Mart/Nisan Sayısı Yayımlandı...Devlet bir kapama, kuşatma ve denetim aygıtıdır ve bunu her fırsatta hissettirmek için vardır. Aile, okul, ordu, işlik gibi ‘’hizaya getirme’’ kurumlarını cezaevleri ile nihayete erdirmeyi amaçlar. Bu yüzden otoritesini sarsan her bedeni tehlikeli ve düşman görerek yüksek duvarlar ve tel örgüler arkasına kapatıp, ‘’hizaya getireceğini’’ zanneder. Oysa otoritenin olduğu her yerde direniş de vardır. Tutsaklar ‘’dışarıda’’ verdikleri mücadeleyi ‘’içeride’’ de sürdürürler. Koridallos Hapishanesi’ndeki kaçma girişimi Diyarbakır D Tipi Cezaevi’nde tamamlanır, Yunanistan’da, İspanya’da, ABD’de yapılan her eylem, asılan her pankart Silivri Cezaevi’ndeki direnişe güç verir. Yüksek duvarlar ve tel örgüler ardına kapatılan tutsakların, dünyanın başka yerlerindeki dostları ve yoldaşları tarafından yapılan dayanışma ve eylemlerden haberdar olmaları elbette onları, kapatıldıkları hücrelerde daha güçlü kılacaktır. Çünkü dayanışma en güçlü silahtır!

Bu bağlamda, ABC İstanbul Bülten, dünyadan ve bu topraklardan yükselen isyanları cezaevlerindeki politik tutsaklara, cezaevlerinde meydana gelen direniş ve eylemleri de cezaevi dışına duyurmak ve özellikle tutsakların ‘’dışarıdaki’’ sözü, eylemi olmak için iki ayda bir yayınlanacaktır.

Röportajlar, mektup, metin ve haberler ile tutsakların seslerini daha duyulur kılmayı amaçlıyoruz. Gene aynı bağlamda hapishanelerdeki ve ‘’dışarıdaki’’ tüm yoldaşlarımız, yayınlanmasını ve duyurulmasını istediği röportaj, mektup, makale, haber vs metinleri ABC İstanbul’a gönderebilirler.

HÜCRELERE YIKIM!

ABC İSTANBUL
Temin Edilebilecek Adresler:
Mephisto Kitapevi (Taksim ve Beşiktaş)
infiAl (Bülbül Mah. Turan Caddesi No:36A Beyoğlu)

1 yorum: