9 Haziran 2016 Perşembe

Yunanistan – Yunanistan Bankasının Kamulaştırılması Duruşmasının Ertelenmesinden Sonra Anarşist Grigoris Tsironis İle DayanışmaDiğer 6 Banka Soygunu Gibi Yunanistan Bankasının Kamulaştırılması Duruşmasının Ertelenmesinden Sonra Anarşist Grigoris Tsironis İle Dayanışma Çağrısı

Bu yoldaşımız 2002 ve 2006 yılları arasında gerçekleşen 7 tane banka soygunu ile suçlanmakta. Bu suçlamalar yalan yardımcı delillerle komik polis beyanlarına dayanmakta. Ne yazık ki Simos Seisidis’in aynı davadan suçsuz bulunmasına ve bu soygunlardan sadece bir tanesi için 12.5 sene ceza almış olmasına (ki bu gözaltına alındığı soygun) rağmen iğrenç gazeteci terimi “siyahlar içindeki soygunculara” büyük bir dava dosyası eşlik etti ve Grigoris’e ve Seisidis’e karşı bir cadı avına dönüştü.

Şunu hatırlatmakta fayda var: bu soygunlardan dolayı haklarında çıkan tutuklama emriyle yoldaşlarımız Marios, Grigoris ve Simos 2006 dan beri yeraltına inmişlerdi. 2009 yılında başlarına 600.000 euro ödül konmuştu. Son on senedir hedef gösterilmekte ve şehir gerilla örgütlerinin eylemlerinde ve açıklanamamış banka soygunlarında şüpheli gösterilmekteler. Belirli dava ve kişileri şeytanlaştırmanın sonucu olarak, keyfi ve intikam dolu polis-hukuk kaynaşması ortaya çıkararak suçları arttırmak amaçlanmakta ve bu yoldaşlarımız G.Tsironis, M.Theofilou,  G.Petrakakos   ve  Spiros Christodoulou’ da ilgilenmektedir. 


Anti otoriter G.TSIRONIS’e özgürlük.

Aranan yoldaşımız M.SEISIDIS’e güç

Bankalar kitle imha silahlarıdır, onların işlevini devam ettiren herkes kelimenin gerçek anlamıyla teröristtir.

Kötü sona uğramış güvenliği reddetmekten ve bilinmeyeni göze almaktan korkmayanlarla varolanın sabotajı için!


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder