20 Ağustos 2016 Cumartesi

Şili: Anarşist Yoldaşlar Tamara Sol ve Natalia Collado’dan MektupBeraber olduğumuz, var olan yoldaşlarımıza.. Böyle grupların varlığından yeni haberdar olduk. Bu inisiyatiflerdeki yoldaşlarımızla bir bağlantımız yok onları tanımıyoruz ama dayanışma ve birliktelik için bir araya gelen bireylerin veya grupların varlığını bize verdikleri güçle selamlıyoruz. Bu bize hapishanelere dayanma gücü verir. 

Kendimizi hapishanenin yüksek güvenlikli bölümünde bulmamızın üzerinden 3 hafta geçti. Diğer hapishane nüfusu ile karşılaştırıldığında biz bu bölümden ellerimiz kelepçeli olarak bir gardiyan kontrolünde olmadan dışarı çıkamıyoruz. Aynı zamanda aktivitelerden men ediliyoruz. Sadece bahçede kadınlarla futbol oynamamıza birkaç kez izin verildi. 

Bu kurumların özgürlükçü bireylerden, anarşistlerden, uygarlık ve sistemle zıt düşen insanlardan nasıl korktuğunu gösterir. En azından kadın hapishanesinde durum böyle. 

Ancak bu bağlamda biz tecridi ve kontrol mekanizmasını kırmaya çalışıyoruz. Aynı zamanda mutfak bahçesi (geri dönüşümlü malzemelerden inşa ettiğimiz) gibi mekanları öğreniyoruz. Şu sıralarda bu bölümde başlatmak istediğimiz dikiş ve serigrafi gibi projelerimizi beklemekteyiz. 

Bilmenizi isteriz ki birlikte olmaktan çok mutluyuz ve kurulu düzenle karşı karşıya gelme yollarıyla ilgili daha fazla bağlar kuruyor ve fikirlerimizi güçlendiriyoruz. Silahlar ve patlayıcılarla ilgili yeni kanun kapsamında yoldaşlarımızın tutuklanmalarındaki artıştan endişeliyiz. Silahla veya molotofla yakalananlar 3 sene ile 5 sene arası görüş engelli ve etkinliklerden yararlanamadan hapse atılacaklar. Bu kundaklama cihazları ve patlayıcıları aktive edenler için de geçerli.

Bu yeni panorama ile yüzleşerek şunu söylüyoruz:  eylemden saldırıya geçerken amacını, etkililiğini, potansiyelini  düşünmek gerekir, aynı zamanda safları güçlendirmeli ve ataerkil, tekno endüstriyel kapitalist makinanın fiziksel, fikirsel ve manevi zayıf noktalarını görmemiz gerekir. 

Saldırı eylemlerini, İspanya’da tutsak yoldaşlarımızı, güneyde yanan kiliseleri, Teknoloji ve bilim merkezlerinin yıkımını, Microsoft’da araba bombalanmasını, ataerkiye karşı Rote Zora eylemlerini, Ateş Hücreleri Komplosu’nu, Mapuche, anonim olarak komplo kuran ve örgütlenen aynı eğilimdeki grupları referans alıyoruz.

Bu hücrelerden size sevgimizi gönderiyor ve meydana getirdiğiniz güç ve dayanışmayı alıyoruz.


Tamara Sol Farías y Tato (Natalia Collado).

S.E.A.S (San Joaquín Hapishanesi Yüksek Güvenlikli Bölüm).

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder